Odwiedź bezpośrednio stronę główną

Cześć! Nazywam się Dagmara Żurek. Tworzę projekty w zakresie

Pozwól, że się

O mnie

Z wykształcenia architekt, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, a także École Nationale Supérieure d'architecture w Strasbourgu. Doświadczenie w branży architektonicznej zdobywam nieprzerwanie od 2018 roku.

W projektowaniu staram się poszukiwać kontekstu miejsca i lokalności, gdyż według mnie, taki sposób myślenia jest synonimem trwałości projektu.

Specjalizuję się w temacie architektury bioklimatycznej. Moją intencją jest popularyzowanie naturalnych technik budowlanych przy użyciu lokalnych i niskoprzetworzonych materiałów, takich jak drewno, słoma, glina, celuloza, beton konopny, itd. Należę do Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Budownictwa Naturalnego (OSBN).
Moim celem jest stały rozwój umiejętności i poszerzanie wiedzy, dlatego jak najczęściej biorę udział w rozmaitych szkoleniach, wykładach i warsztatach projektowo-budowlanych dotyczących budownictwa ekologicznego, energooszczędności budynków oraz projektowania permakulturowego.
Jestem entuzjastką pracy manualnej.

Swoje działania w branży architektonicznej uzupełniam o odpowiedzialne projekty graficzne i ilustratorskie, współtworząc Pikselkraft.