Odwiedź bezpośrednio stronę główną

Cześć! Nazywam się Dagmara Żurek. Tworzę projekty w zakresie

Pozwól, że się

O mnie

Z wykształcenia architekt, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, a także École Nationale Supérieure d'architecture w Strasburgu. Doświadczenie w branży architektonicznej zdobywam nieprzerwanie od 2018 roku.

Specjalizuję się w projektowaniu architektury bioklimatycznej.
Promuję lokalne, niskoprzetworzone materiały budowlane (takie, jak: słoma, drewno, glina, trzcina, konopie, idt.) oraz związane z nimi naturalne techniki budowy.
Należę do Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Budownictwa Naturalnego (OSBN), jestem także aktywnym członkiem Twiza oraz FédAc (we Francji, gdzie obecnie pracuję).
Moim celem jest stały rozwój umiejętności i poszerzanie wiedzy, dlatego jak najczęściej biorę udział w rozmaitych szkoleniach i warsztatach projektowo-budowlanych dotyczących budownictwa ekologicznego, energooszczędności budynków oraz permakultury. Jestem entuzjastką pracy manualnej.

W projektowaniu staram się poszukiwać kontekstu miejsca i lokalności, gdyż według mnie, taki sposób myślenia jest synonimem trwałości projektu.

Swoje działania w branży architektonicznej uzupełniam o odpowiedzialne projekty graficzne i ilustratorskie dla Pikselkraft.